Antalya Tahta Kurusu İlaçlama

Antalya Tahta Kurusu İlaçlama Yetişkin tahta kurusu kahverengi renktedir, ancak vücutları beslendikten sonra kızarık görünür. Tam yetişen tahta kuruları nispeten yavaş hareket eder ve 4-5 mm arasında ölçülür.

Ev sahipleri bazen tahta kurularının çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olduğu konusundaki yanlış anlamalarına sahiptir. 

Yumurtadan yeni çıkmış olanları küçük olabilir ve görmek zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle saptanabilir ve gizlenmek için kullandıkları çatlaklarda ve aralıklarda bulunabilirler. Garanti İlaçlama profesyonel Antalya Tahta Kurusu İlaçlama servis hizmeti vermektedir.

Tahta Kuruları Hızla Çoğalabilir

Dişiler günde bir ila beş yumurta bırakabilirler ve bir tahta kurusu ömrü boyunca 200 ila 500 yumurta bırakabilirler . Normal oda sıcaklıklarında ve yeterli besin kaynağı ile, 300 günden fazla yaşayabilirler. Tahta Kuruları hızlı bir şekilde çoğalabilir, bu nedenle erken teşhis, daha büyük bir istila olayını önlemeye yardımcı olmak için önemlidir. Entegre haşere kontrol koruma prosedürümüz, evinizi değerlendirmek, çözümler üretmek ve karşılaşabileceğiniz tahta kurusu sorunlarını çözümlemek için çalışır.

Antalya Tahta Kurusu İlaçlama
Antalya Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusu İstilası Neden Olur?

Tahtakurusu istilasının yaşanma sebepleri arasında taşınma, otel konaklamalarında eşyalara yapışması, yeni bir mobilya ile eve girmeleri ve çoğalmaları gibi sebepler gösterilebilir. Bu bulgular tamamen dış ortamdan taşınması ile evinize girebileceğine işaret olduğundan, evcil hayvanınız ile de eve girebileceğini unutmamanız gerekir.

Her şeyden önce tahtakurusu tahta ile beslenmez. Bu gerçeği bilmek ve buna göre hareket etmekte fayda var. Çünkü tahtakurusunun ev ve iş yeri gibi ortamlarda bulunması durumunda, tahta yedikleri düşünülerek bu durumu önemsemeyen birçok vatandaşımız var. Tahtakuruları taze kan ile beslenen böceklerdir.

Bu sebeple evde olması durumunda sizin, eşinizin, anne, babanızın ya da çocuklarınızın cildinden kan emerek varsa evcil hayvanınızı da aynı şekilde rahatsız ederek besleneceklerdir. Özellikle insan gibi her gün yıkanma şansı olmayan ahır, bağ bahçe gibi yerlerde, yaylalarda beslenen hayvanlar ile beslenen tahtakurularından ilaçlama vasıtası ile kurtulabilirsiniz.

Tahtakurusunun Zararları

Dış mekanlarda, kafelerde, restoranlarda da bu haşereden nasibini alan mekanlardır. Çoğu zaman hayvansal ürünleri işleyip satan bu mekanlar, taze etin taşınması esnasında bu böceğe maruz kalabiliyor.

Kimi durumlarda hiç beslenmeden yaklaşık 1 yıl boyunca hayatta kalan ve kendisini bu şekilde muhafaza edebilen tahtakuruları, beslenme ihtiyaçları ve sıcak havayı bulduklarında ise tekrar harekete geçebiliyorlar. Eğer işletmenizin tahtakurusu ve çeşitli haşereye maruz kalmış olduğunu düşünüyorsanız gecikmeyin.

Acilen ilaçlamaya ihtiyaç duyduğunuz her an, sizlere bu konuda yardımcı olmaya hazırız. Tahtakurusunun zararları arasında ısırmaya bağlı deri kızarmaları, kabarmaları, alerjik reaksiyon, ev ve ofis eşyalarınızın zarar görmesi gibi birçok sebep bulunmaktadır.