Antalya Tahta Kurusu İlaçlama Nedir?

Antalya Tahta Kurusu İlaçlama Nedir?

Antalya tahtakurusu ilaçlama Nedir konusunda firmamız sizlere gereken desteği vermek için hazırdır. Tahtakuruları uygulamadan önce keşif sürecinden geçilir ve ilaçlanacak alan tarafımızdan belirlenir. Tahtakuruları ile doğrudan temas eden ilaçların verilmesi en uygun ve doğru ilaçlama yöntemi olabileceğinden bu tespitin doğru yapılması gerekir.

Profesyonel ekip ilaçlama işlemini gerçekleştirdikten sonra bir süre izolasyon gereklidir. Bu süre bölgenin özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Antalya tahtakurusu ilaçlama nedir firması olarak işimizi en doğru şekilde ve titizlik ile yürütürüz.

Tahtakurularının Yaşam Alanı

Toplumda bilinenin aksine tahtakuruları temiz ve sağlıklı bir ortamda da çok rahat yaşayabilirler. Besin kaynakları sadece kan olduğu için çevre kirliliğinde besin maddelerine ihtiyaç duymazlar. Gündüz görünür olmadıkları ve sadece geceleri göründükleri için görülmesi kolay değildir. Yarasalarla olan bu benzerliklerinden dolayı gece avcısı olarak adlandırılır ve güneş ışığından rahatsız olduğu düşünülür.

Bu nedenle kapı kasalarında, çatlak parke zeminlerde, duvar kâğıtları arasında, çatlaklarda ve aklınıza gelebilecek her türlü saklanma yerinde yaşayabilirler. Bir arada durduklarında eşsiz bir koku yayarlar. Yakından bakarsanız, özellikle kapaktaki küçük noktalar olmak üzere dışkılarında varlıklarını görebilirsiniz.

İlaçlamadan Sonra Tahtakuruları Böcekleri

Antalya tahtakurusu ilaçlama firması olarak, uzmanlarımız genellikle Antalya’nın birçok bölgesinde garantili bir şekilde tahtakurusu ilaçlaması yapmaktadır. Tahtakurusu böcekleri, tipik bir elma çekirdeği boyutunda, koyu kahverengidir ve düz oval bir şekle sahiptir. Tahtakurusu böceği, yaklaşık 5 mm uzunluğunda dokunaçları olan altı bacaklı bir böcektir. Bu zararlıların kanatları yoktur. Anten aracılığıyla haberleşebilirler. Tahtakurularının ısırık yoluyla herhangi bir hastalık bulaştırdığı bildirilmese de hassas bünyelerde alerjik reaksiyonlara neden olabilirler. Isırıklar kaşıntıya neden olabileceğinden, aşırı kaşıma iyileştikten sonra cilt sorunlarına veya yara izlerine neden olabilir.

Antalya Tahta Kurusu İlaçlama Nedir?

Tahtakurusunun Zararları

Tahtakurusu böceklerinin ana özelliği ısırıklarıdır. Derinin ince kısmına nüfuz eden çeneleri çok incedir ve cildin girişinde uyuşturucu enzimler salgılayarak ağrıyı önler. Tahtakurusu ortalama on dakika beslenebilir ve yeterli kan alındıktan sonra kırmızıya döner. Bu son derece aktif ve kurnaz canlıların önemli mikrobiyal reaksiyonlarına dair herhangi bir rapor bulunmamakla birlikte, zaman zaman ciltte kalıcı hasarlara neden olabilen çok kaşıntılı bir parazit olduğu söylenmektedir. Deride ciddi yaralar oluşabilir, döküntüler ortaya çıkabilir, alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir ve psikomani oluşabilir.

Antalya Garantili Tahta Kurusu İlaçlama

Antalya garantili tahtakurusu ilaçlama için mutlaka doğru yeri tercih edin. Çünkü Tahtakurusu istilasını önlemek genel olarak imkânsızdır. Onları ortadan kaldırmak için profesyonel bir firmadan destek almalısınız. Bununla birlikte, enfekte olma olasılığını azaltmak için atabileceğiniz bazı adımlar vardır: Evinizde yatmadan önce, tahtakurusu belirtileri olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olmalısınız. Tahtakurusu konusunda tedbiri elden bırakmamalısınız. Kapsamlı bir inceleme yapmadan ikinci el yatak odası mobilyası satın almaktan kaçının.

,Bulunduğunuz yerden tahtakurusu bulursanız, valizinizden, kıyafetlerinizden ve yatak takımlarınızdan tahtakuruları ve yumurtaları çıkarmak için bazı önlemler alabilirsiniz. Her şeyi 60°C bir sıcaklık ayarında yıkayın; ‘sıcak bir ortamda en az 30 dakika kurumaya bırakın. Bazı işletmeler için (oteller gibi), profesyonel haşere kontrol kuruluşlarının aktif izleme programı, erken belirtileri tespit etmeye yardımcı olabilir. Ayrıca çalışanlarınızı ev işleri ve operasyonlar sırasında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda eğitmek, sorunları erken fark ederek Antalya tahtakurusu ilaçlama hizmetlerinden faydalanarak itibarınızı koruma altına almış olursunuz.

Tahtakurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tahtakurusu ilaçlama nasıl yapılır sorusuna gelince, tahtakuruları ilaçlama yapılmadan yok edilemez. Eğer birini görürseniz mutlaka sprey yöntemini seçmelisiniz. Çünkü kısa sürede tüm alana yayılabilirler ve kolayca yuva yapabilirler. Kandaki protein nedeniyle üreme potansiyeli yüksektir ve hızla büyürler. Yumurta bıraktıktan yaklaşık 6 ila 15 gün sonra dişiler 2 ila 7 yumurta bırakabilir ve bu yumurtaların üreme süresi yaklaşık 20 gündür.

6 ay içerisinde bir tahtakurusu 5000 yatak böceği üretebilir ve bu duruma muhtemelen istila denilebilir. Ancak bu aşamadan sonra Antalya tahtakurusu ilaçlama ile tahtakuruları temizlenebilir. Çünkü hiçbir şey yemeden 1 yıla kadar hayatta kalabilirler ve çok soğuk havalarda bile yaşamaya devam edebilirler. Bunun için en derin noktaya çekilip doğru zamanın gelmesini bekleyeceklerdir.

Tahtakurusu Hangi İlaç İle Öldürülür?

Tahtakurusu böcekleri evde, duvar kâğıdında, duvar çatlaklarında, tabloların arkasında, eski ve kullanılmayan sobalarda, halı altlarında, şilte, yastık, yorgan püskül ve dikişlerinde, yatak örtülerinde, karyola ve mobilyalarda, karyolalarda yaşar. Kuş yuvası, zemindeki çatlak ve kıvrımlarda ve daha birçok alanda görülebilir. Son yıllarda turizmin gelişmesi, insanların seyahat etmesi ve pestisitlere karşı direnç göstermesi nedeniyle sayıları dünya çapında artış gösterir. Neredeyse her alanda görülebilen tahtakurusu hangi ilaç ile öldürülür?

Özellikle geceleri ortaya çıkarlar ve uyuyan insanlardan kan emerler. Tahtakurusu böcekleri her ortamda hayatta kalabilir. Havanın sıcak veya kuru olması onlar için önemli değil. Çok soğuk havalarda yarı uyku durumuna girebilirler ve bir yıl boyunca yemek yemeden yaşayabilirler. Tahtakuruları ezildiğinde, hoş olmayan bir koku bıraktıkları iyi bilinen bir şeydir. Bu tarz durumlar ile karşılaşılmaması için Antalya tahtakurusu ilaçlama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

 

Call Now Button Antalya Böcek İlaçlama